Založit webové stránky nebo eShop

Podmínky přepravy

1. Maximální hmotnost zvířete nesmí přesáhnout 20 kg.

2. Přepravka musí být zajištěna tak, aby zvíře nemohlo z přepravky jakýmkoli způsobem utéci. Dále přepravka musí být vzduchově prodyšná (dostatečné velké díry (propíchané propiskou, či jiným malým předmětem není dostatečné), pletivo, plastová přepravka) a musí zajistit zvířeti pohodlí po celou dobu přepravy viz bod 6.

3. Zvíře musí být v dobrém zdravotním stavu, nikoli nemocné, či ve vyšším stádiu březosti. Dále nepřijmeme zvíře oslabené, těsně po porodu nebo mláďata závislá na mateřském mléce. Dojde-li v tomto případě k úhynu, nelze požadovat náhradu (potvrzení dle vet.zprávy)

4. Doporučené rozměry krabic pro přepravu (minimální dané rozměry):

Králík zakrslý mládě do 4 měsíců   35 x 30 x 35 cm
Králík zakrslý od 4 měsíců 45 x 35 x 45 cm
Králík od 2,5kg 70 x 50 x 50 cm
Králík od 5 kg 80 x 50 x 60 cm
Morče mládě do 3 měsíců věku 25 x 20 x 30 cm
Morče od 3 měsíců věku 35 x 25 x 30 cm
Potkan, myš, křeček 15 x 10 x 20 cm
Kotě do 3 měsíců věku 45 x 35 x 45 cm
Kočka od 3 měsíců věku 60 x 50 x 60 cm

 

Kuřata, kachňata, housata do 5ti dnů stáří musí být balena pouze do krabic, která jsou určena pouze pro tuto přepravu (krabice jsou vyloženy papírovou okruží, které schovají rohy, aby se tam zvířata neshromažďovala a neušlapala se, či se nepřehřívala)
minimální plocha je 21 - 25 cm2 na 1 ks (cca 10 - 25 kuřat v krabici)

 

Drůbež do 1,6kg plocha v cm2 na 1kg 180 - 200 cm2             
Drůbež od 1,6kg do 3kg plocha v cm2 na 1kg 160 cm2
Drůbež od 3kg do 5kg plocha v cm2 na 1kg 115 cm2
Drůbež od 5kg plocha v cm2 na 1kg 105 cm2
Holub 1ks 20 x 20 x 35 cm

Pokud budete posílat více kusů, a nebudete si vědět rady s rozměry, prosíme napište nám, předejdete tím komplikacím při přejímce zvířat.

  Ideálně zabalená krabička


5. Vždy do objednávky nahlašte pravdivý počet kusů zvířat!

6. Pojištění zvířat jakéhokoli druhu je vždy v základní ceně přepravy, která zajišťuje případný úhyn způsobený přepravou zvířete jeho plnou cenou.

Úhyn způsobený přepravou se rozumí:

  • úhyn podchlazením či přehřátím, i když zvíře bylo v takové krabici, které odpovídá jeho tělesným rozměrům
  • úhyn způsobený dopravní nehodou


Pojištění se nevztahuje:

  • pokud dojde k úhynu z nedostatku prostoru
  • pokud je zvířat v krabici více, než je doporučeno, a rozměry krabice jím neodpovídají
  • nebylo přepravci nahlášen pravdivý počet zvířat
  • zvíře bylo nemocné, po porodu,mládě závislé na mateřském mléce či bylo jiným způsobem oslabené (případný úhyn se zjišťuje nařízenou veterinární pitvou)


7. Krabice jsou označeny adresou příjemce, adresou odesílatele, početem kusů v krabici, a jaké zvíře se převáží. Dále je nutný telefonní kontakt na příjemce. V případě, že posíláte na dobírku, řádně jím označte krabici, a upozorněte přepravce na hodnotu dobírky a jakým způsobem chcete dobírku zaplatit, zda-li složenkou, nebo převodem na účet.

8. V případě zasílání na dobírku, platí vždy dopravu odesílatel, a to jeho základní cenu. K dobírkové částce určené pro příjemce bude připočten příplatek pro zaplacení nákladů spojené s uhrazením zpětně. Pokud nedojde k vyzvednutí zásilky příjemce, ať už v úmyslném či neumyslném důvodu, bude kontaktován odesílatel zásilky a budou mu nabídnuty tyto možnosti:

  • Možný prodej zvířete/zvířat dále po cestě, s tím, že 20% z ceny zvířat (dobírky) propadne dopravci.
  • Zvířata budou ubytována u dopravce, a to za poplatek 50 Kč / krmný den a poté dopravena následující trasu za 300Kč zpět odesílateli (Vám).
  • Zvířata budou dopravena zpět k Vám následující den, jako odesílateli, a to za 10 Kč /km (myšleno od místa bydliště dopravce, do místa bydliště odesílatele, a to i zpáteční cesta)
9. Hodinu před očekávaným příjezdem je zasílána dopravcem sms zpráva s přesným časem příjezdu, který nemusí nutně odpovídat času uvedeným v emailu. Pokud odesílatel / příjemce nebude na určeném místě, bude mu účtován čekací poplatek. A to: prvních 10 min. zdarma, poté za každou započatou minutu 10 Kč - na omluvy nebude brán zřetel!

10. Nejsme zodpovědni za posílané plemeno, barvu, zdravotní stav, a pod, reklamaci prosím řeště vždy s chovatelem (odesílatelem).

11. Pokud nedojde k vyzvednutí zvířete příjemcem, hradí vždy poté dopravu odesílatel, případně i jeho ubytování.

 

 

11. Přeprava je vázána na vypsaná sběrná místa, z důvodu velké vytíženosti tras, nelze jezdit na adresy, a to ani za příplatek! 

 

12. NEPŘEVÁŽÍME ŽÁDNÉ PSI ANI ŠTĚŇATA!!!

TOPlist