Založit webové stránky nebo eShop

Časté dotazy

Časté dotazy

Jak mám objednat přepravu? Kdo jí musí objednat?

Objednávku lze objednat přes kopírovací formulář u nás na webu. Pokud Vám formulář nejde zkopírovat, stačí poslat na email doprava.bezdekovi@seznam.cz údaje o zásilce: Termín, přepravované zvíře, ks,kontakty na odesílatele a příjemce,a zjakého sběrného místa do jakého sběrného místa se má zvíře převážet. 

 

Objednat dopravu může jak příjemce, tak odesílatel. Záleží vždy na dohodě mezi Vámi.

 

Kdy se dozvím, kde mám být a v kolik?

Na email odpovídám do 48 hod, během přepravujícího víkendu mi může prodleva trvat déle. Zkontroluji Vaši objednávku, a potvrdím jí. Email k přepravě rozesílám ve čtvrtek před plánovaným termínem přepravy. V emailu je vždy uvedené vše ( místo, čas a průběh přepravy). Email posílám objednateli přperavy, a ten jej musí přeposlat nebo jinak obeznámit s podmínkami přepravy druhou stranu. 

 

Proč jsou sběrná místa?

Z důvodu eliminace času. Pokud bychom měli jezdit na adresy, museli bychom mít zaměstnance, a na ty bohužel nemáme :-(

 

Jak mám zvíře připravit na cestu?

Každé zvíře má jiná specifika. Jiné mají hlodavci, jiné terarijní zvířata. V emailu je všeobecně uvedeno, jak zvíře zabalit a připravit. Nikdy nedávejte vodu v misce nebo napaječce, dojde k vylití a promočení zvířete, podestýlky i krabice. Dává se šťavnaté krmení nebo u terarijních třeba namočený kousek pap.kapesníku. Krabice by měla mít dostatečné průduchy. 

 

Co mám na krabici napsat?

NA krabici by mělo být uvedeno: Jaké zvíře se v krabici nachází a kolik ks. Dále údaje o odesílateli, a přijemci a jejich sběrná místa. Pokud je zvíře na dobírku, uvádí se cena dobírky.

 

Jak je to s dobírkou?

Dobírka je cena zvířete, kterou odesíloatel chce,abychom vybrali od nového majitele. Pokud ale posílate na dobírku, je nutné uhradit i dopravu s poplatkem za dobírku. Tu si připočtěte k dobírce. Při přebírání Vás vyzveme k předání čú, nebo adresy, záleží, jakým způsobem budete chtít dobírku vrátit. Částku máte do 5ti pracovních dnů zpět. 

 

Vím že máte přijet v tolik a tolik, ale kdy mi čas upřesníte? 

Čas před příjezdem zasíláme hodinku dopředu pomocí sms, kterou po Vás chceme potvrdit, abychom věděli, že jste sms četli. Pokud dojde ke zpoždění, a komplikacím, vždy se snažíme včas všechny informovat o průběhu komplikace. 

 

Jak mi zaručíte, že přijedete v danný čas?

Popravdě zaručit nemůžeme nic. Cesty jsou nevyzpytatelné, a po každé se modlíme, aby jsme hladce projeli každou cestu. V emailu máte uvedený čas v rozmezí 1 hod. Pokud je hladký průběh přepravy, nikde se zbytečně nečeká, nestojí, nejsou kolony, uzavírky a objížďky, tak se vejdeme do tohoto rozmezí. Pokud víme, že se již do této tolerance nevejdeme, nebo se porouchalo auto, a nemůžeme pokračovat v cestě, jste o tom informováni. 

 

Chtěl/a bych poslat zvíře z trasy která je uvedená v pátek, do trasy, která je uvedena v neděli. Jde to?

Ano lze. Zvířatka jsou ubytovaná u nás, dle požadavků danného zvířete a poté v danný den přepravována k novému majiteli

 

Jak řešíte úhyn?

Bohužel i toto se může stát. Pokud zvíře uhyne během přepravy, posílá se na pitvu pro vyloučení našeho zavinění. Zatím vždy zvíře uhynulo z důvodu špatné kondice a psychické pohody. Nikoli naší vinou. Dle pitevní zprávy se řeší proplacení způsobené finanční ztráty. 

 

Proč nelze převážet psi ve vypsaných trasách a jiná zvířata ano?

Pes má úplně jinou povahu. Psi většinou cesty snašejí špatně. Cestu prozvrací, probrečí, trpí sebepoškozováním, nebo ničí přepravku. Pejsky lze převézt službou expres, aby se eliminoval čas strávený v přepravce. Tím pes nestresuje ostatní zvířátka a i my se mu můžeme věnovat (vyvenčit ho, a dát mu v klidu při delší cestě napít)

 

Budu mít dvě přepravy z různých míst v jeden přepravní den, dostanu slevu?

Ne, nebudete. Při dvou přepravách žádnou slevu nedáváme. Slevy jsou od tří přeprav v jeden přepravní den, resp. víkend. Pokud si necháváte přepravit více zvířat od jednoho odesílatele, a pojedou ve více krabicích, tak se počítá jedna krabice dle kg a další pouze s příplatkem dle ceníku. 

 

Zvířátko je malinké a zdarma, nešla by udělat sleva na dopravu?

Nebereme zda je zvířátko zdarma, za malou část, nebo je maličké, že se vejde sotva do dlaně. Cena za přepravu je dle kg.Bohužel nám také nikdo nedává slevu, že tankujeme na stejné pumpě plnou nádrž :-) 

 

 

TOPlist